Mūsų naujienos

Paskelbta: 2009 12 18
ADVENTINĖS PAMALDOS – NAUJOJE BAŽNYČIOJE

ADVENTINĖS PAMALDOS – NAUJOJE BAŽNYČIOJE

 

 

Adventas – krikščionių liturginių metų 4 savaičių laikotarpis – laukimo ir tylos metas,  padedąs pasiruošti  Kūčių nakties paslapčiai ir šviesiai Kalėdų šventei. Adventas (atėjimas) baigiasi gruodžio 25 d., per Kalėdas. Šis tamsusis prieškalėdinis laikotarpis – tai  žmonių fizinio bei dvasinio apsivalymo, stebuklingos ramybės ir taikos metas.

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2009 12 01
Sekmadienio varpai

SEKMADIENIO VARPAI

 

 

Kai sekmadienio rytą ankstyvą

Nuskambėję nutyla varpai,

Vėl malda iš krūtinių pakyla,

Ir giesmės vėl suskamba garsai.

 

Daugel metų mes klystkeliuos braidę,

Netikėjimui grindę takus,

Lyg vaikai prie raidės dedam raidę

Ir vėl tariame pirmus žodžius.

 

Vėl lyg pirmtakų mylimą šneką

Mes pripildome saulės šviesos,

Jei atradom tikėjimui taką,

Nepasukim keliu netiesos.

 

 

Ema Šeflerytė – Dovydaitienė

Jurbarkas

 

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2009 11 06

Virš statomos bažnyčios – kryžius


Vytautas Kutkevičius


Ilgai statomas pastatas – oficialiai iki šiol vadintas statybos objektu – spalio 27 dieną tapo Bažnyčia. Tą dieną prie šio pastato buvo pritvirtintas kryžius, nors iki galutinės darbų pabaigos dar toloka. Jau senokai buvo rūpintasi naujos bažnyčios kryžiumi. Vilniuje dirbantis dizaineris Mindaugas Petravičius sukūrė kryžiaus projektą. Patį kryžių padarė tauragiškis Nenonas Jaudzemas. Kryžius buvo suvirintas iš nerūdijančio plieno gabalų. Jo aukštis - 12 metrų. Šį ilgą ir gana sunkų kryžių reikėjo užkelti ant 26 m aukščio bažnyčios bokšto. Į pagalbą atėjo Sauliaus Bagdono įmonė „Statybų jūra“, Balio Apavičiaus „Apastata“ suvirintojai ir „Kauno kranai“. Kryžius buvo iškeltas per porą valandų.


Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2009 11 06

 

"Denk mal" kongresas Vokietijoje

 

Kunigo M. Kairio iniciatyva buvau pakviesta i vaikų ir jaunimo kongresą Vokietijoje (Marburge) "denk mal". Kongresas vyko 10.21-10.25 dienomis. Iš Lietuvos vykome tik trys asmenys, todėl man buvo didžiulė garbė. Važiavome autobusu, nors kelionė truko apie 22 val., tačiau neprailgo, nes, tikėjau, kad ten manęs laukia įspūdžiai ir gerai praleistas laikas. Pirmiausia atvykome į Kasselį, kur mus pasitiko labai draugiškas žmogus Karlas Bottneris, kuris visą šį laiką mus globojo, rūpinosi. Jo dėka daug ką aplankėme, pamatėme daug gražių Kasselio ir Marburgo vietų.

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2009 11 06

Jaunimo seminaras Klaipėdoje

 

Šių metų spalio 23 -25 dienomis įvyko antrasis šiais metais LELB JC organizuojamas seminaras, kurio tema: "VIEŠPATIE, šlovinsiu Tave tautoms, Tavo vardui giesmes giedosiu!"  Seminare dalyvavo jaunimas iš Tauragės, Batakių, Jurbarko, Klaipėdos, Priekulės, Šilalės evangelikų liuteronų parapijų. Tauragės, Batakių , Jurbarko ir Šilalės parapijų jaunimas vyko kartu su savo vadovu Karoliu Skausmeniu. Seminaras prasidėjo vakaro pamaldėlėmis Klaipėdos Evangelikų Liuteronų bažnyčioje. Šios vakaro pamaldėlės buvo įžanga į seminaro temą – Dievo šlovinimą. Po pamaldų, belaukdami vakarienės,  žaidėme žaidimus, susipažinome su naujais dalyviais  bei bendravome su senais draugais. Po vakarienės toliau vyko žaidimai, giedojome giesmes. 

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2009 10 15
Diakoninė praktika Lietuvoje

Diakoninė praktika Lietuvoje

Vytautas Kutkevičius

Dabar Vokietijoje galioja įstatymas, kuomet jaunuoliai gali pasirinkti: arba metus tarnauti karinėje tarnyboje, arba tuos metus dirbti socialiniu daurbuotoju. Ne vienas jaunuolis kaip alternatyvą pasirenka veiklą socialinėje srityje – tiek pačioje Vokietijoje, tiek užsienyje.

            Metus atidirbti socialinėje srityje pasirinko ir Pascal Weinert, 1991 m. gimęs ir augęs Baden Wurttemberg žemės Beilstein mieste. Jo mama – mokytoja, dėsto grafiką ir dizainą profesinėje mokykloje, o tėvas darbuojasi „Knorr“ firmoje, gaminančioje įvairius konservuoto maisto produktus. Pastaruoju metu jis yra firmos administracijos darbuotojas. „Knorr“ produktų rastume ir Jurbarko parduotuvių lentynose.

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2009 10 05
Vėsų šeštadienio, rugsėjo 26 dienos, rytą Jurbarko ev

 

Jaunimo kelionė į koncertą „Atbudimas 2009”

Vėsų šeštadienio, rugsėjo 26 dienos, rytą Jurbarko ev. - liut. parapijos jaunimas linksmai rinkosi Jurbarko autobusų stotyje. Iš ten užsakytu autobusu išvykome į Vilnių, krikščioniško roko koncertą „Atbudimas 2009“. Šiemet iš Jurbarko važiavome net septyni – tai Milda, Neringa, Živilė, Evaldas, Mantas, Lietuvoje viešintis mūsų draugas iš Vokietijos Pascal ir aš, šio teksto autorė. Kelionė iki Vilniaus neprailgo – susitikę seniai matytus draugus iš Tauragės, Batakių visą kelią smagiai bendravome, žaidėme žaidimus, dalijomės savo naujienomis.

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2009 10 04
Praeitą savaitę vėl Jurbarke apsilankė svečiai iš Gros Kreutz

Svečiai iš Christophorus parapijos

 

Praeitą savaitę vėl Jurbarke apsilankė svečiai iš Ev. Christophorus-parapijos Gross Kreutz miestelio. Atvyko kun. Bernd Kuhnt, taip pat su juo kun. Dietrich Tews ir dar keletas parapijiečių. Jie rugsėjo 20 d. dalyvavo sekmadieninėse pamaldose. Kelionės metu aplankė Klaipėdą, Palangą, Kauną, Smalininkus. Taip pat ir  Mankų šeimą, aptarė kokia dar jiems reikalinga pagalba. 

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2009 07 29
Konfirmacijos pamaldos sukvietė ne tik Skirsnemunės ir Jurbarko tikinčiuosius

Konfirmacijos pamaldos sukvietė ne tik Skirsnemunės ir Jurbarko tikinčiuosius

 

Konfirmacijos išvakarėse būrys vaikų ir tėvelių darniai plušo Skirsnemunės evangelikų liuteronų bažnyčioje ir aplink ją: pynė ąžuolo vainikus, gėlėmis puošė altorių, gražino aplinką. Liepos 26 d. vykusios pamaldos ne eilinės -  kaip ir kasmet pamaldų metu buvo konfirmuojami vaikai. Šiemet duoti pažadą laikytis evangelikų liuteronų tikėjimo ir priimti pirmąją Šventąją vakarienę susirinko 13 jaunuolių ne tik iš Jurbarko, Skirsnemunės, bet ir iš Šilutės bei Tauragės.  

 

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2009 07 20
Reabilitacijos centre „Gabrielius“ jauni vyrai mokosi

Reabilitacijos centre „Gabrielius“ jauni vyrai mokosi

gyventi iš naujo

 

Vieninteliame vakarų Lietuvoje reabilitacijos centre „Gabrielius“ skaitoma Biblija, auginami triušiai ir buriamasi bendrai veiklai

 

- Koks visuomenės požiūris į reabilitacijos programą baigusius ir besistengiančius integruotis į visuomenę nuo narkotikų priklausomus žmones? 

- O kaip jūs žiūrit į narkomanus? - reabilitacijos centro „Gabrielius“ gyventojo Mato klausimas buvo netikėtas, o mano – tikriausiai kvailas.

Ne veltui kunigui ir psichologui Romualdui Lechavičiui, dirbusiam Klaipėdos priklausomybės centre, teko ieškoti kitų, platesnių erdvių, kuriose galėtų reabilituotis detoksikacijos gydymą baigę žmonės. Taip VŠĮ Liuteronų diakonijos direktoriaus, kunigo Mindaugo Kairio ir kunigo Romualdo Lechavičiaus iniciatyva 2008 m. lapkričio pabaigoje Vyžių kaime (Šilutės raj.) buvo įsteigtas pirmasis vakarų Lietuvoje reabilitacijos centras „Gabrielius“.

 

Skaitykite plačiau

Naujienos:  [1-10]   [11-20]   [21-30]   [31-40]   [41-50]   [51-60]   [61-70]   [71-80]   [81-90]   [91-100]   [101-110]   [111-120]   [121-130]   [131-140]   [141-150]   [151-160]   [161-170]   [171-180]   [181-190]   [191-200]   [201-210]   [211-220]   [221-229]