Mūsų naujienos

Paskelbta: 2014 11 04

Humanitarinė pagalba iš Bromölla miesto parapijos Švedijoje

 

Šių metų spalio 14-15 dienomis Jurbarko parapijoje lankėsi bičiuliai iš Švedijos.

Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakoniją „Jurbarko sandora“ aplankė du Bromölla parapijos nariai - kunigas Staffan Svensson ir parapijos darbuotoja Annika. Tai ne pirmasis vizitas su humanitarine pagalba iš Bromölla miesto. Ryšiai su šia parapija užsimezgė prieš dvejus metus.

Šiais metais, Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonijai „Jurbarko sandora“ skirtoje humanitarinėje pagalboje - daugiausiai buitinės apyvokos daiktai.

 

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2014 10 23

Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonija „Jurbarko sandora“

dalyvavo „Maisto banko“ akcijoje

veliava sandora

2014 m. spalio 17-18 dienomis Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonija „Jurbarko sandora“  pirmą kartą dalyvavo kasmetinėje paramos akcijoje „Maisto bankas“.

Dvi dienas vykusios akcijos metu sulaukėme 355 aukojimų, buvo paaukota 905 maisto produktai. Šie skaičiai tikrai įspūdingi, todėl kad ištiesų nesvarbu mažoje ar didelėje parduotuvėje renkant paramą, svarbiausia juk - šypsenos ir nuoširdus AČIŪ.

Akcijos metu suaukotas maistas bus skirtas vaikų dienos centro lankytojams taip pat daugiaviakėms, skurdžiai gyvenančioms šeimoms, senyvo amžiaus įmonėms paremti.

Džiaugiamės, jog prie mūsų komandos prisijungė 15 entuziastingų savanorių. Penktadienio ir šeštadienio dienomis savo gerumu pasidalinti panoro: Danutė, Rūta, kunigas Mindaugas, Greta, Gabija, Marija, Edita, Ignas, Aušrinė, Eglė, Ema, Indrė, Rimvydas, Giedrė ir Evelina, kuri buvo grupės koordinatorė.

Džiaugiamės visais, kurie prisidėjo aukodami savo laiką ar nupirkdami taip reikalingų maisto produktų.

Labai smagu, kad prie akcijos prisideda daug įmonių. „Maisto banko“ akcijoje dalyvavome pirmą kartą ir buvo tikrai gera matyti kaip dosniai įmonės aukojo nepasiturintiems. Keisčiausia buvo tai, jog labiausiai prie akcijos prisidėjo mažiausiai pasiturintys, ir seni žmonės. Jie su mielu noru pasiryžo padėti, ir su šypsena aukojo maistą.

Nežinau kas ar šypsenos ar nuoširdus bandravimas, ar nuostabi savanorių komanda lėmė tai, kad tiek maisto produktų surinkome.

Mūsų, kaip diakonijos tarnystė – pagal galimybes suteikti visokeriopą pagalbą stokojantiems, vargstantiems ar laikinai susidūrusiems su sunkumais. 

 

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2014 08 08

vilkyskiai

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2014 07 24

ES investuoja

http://www.jurbarke.puslapiai.lt/Pages/Naujienos/20120904_files/image002.png

http://www.jurbarke.puslapiai.lt/Pages/Naujienos/20120904_files/image003.png

Nemunas_logo

 

VAIKŲ IR JAUNIMO VASAROS STOVYKLA SKIRSNEMUNĖJE

 

Baigtas įgyvendinti projektas „Vaikų ir jaunimo vasaros stovykla Skirsnemunėje 2014 m.“

Projekto Nr. LEADER-13-NEMUNAS-06-099

Asociacija, Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonija „Jurbarko sandora“  ypač didelį dėmesį skiria vaikų ir jaunimo ugdymui, padeda sunkumus išgyvenančioms šeimoms. Asociacijos veikla grindžiama krikščioniškomis vertybėmis.  Ypatingas dėmesys skiriamas vargingai gyvenančioms šeimoms (socialiai remtinoms/socialinės rizikos šeimoms (tėvai ir (arba) vaikai) teikiama humanitarinė pagalba, dalinami maisto paketai. Šių šeimų vaikai lanko organizacijos įkurtą dienos centrą Skirsnemunėje.

Šiais metais ir vėl organizuota Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonijos „Jurbarko sandora“  dieninė vaikų vasaros stovykla džiugino visus susirinkusius vaikus ir jaunuolius.

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2014 05 22

Nuskambėjo  “Giesmių giesmelės” šventė

                      Vytautas  Kutkevičius, papildė L. Matuzaitė - Kairienė

                      Jau dvidešim antrąjį kartą rengiama kasmetinė Lietuvos evangelikų literonų parapijų  vaikų ir jaunimo chorų bei ansamblių šventė. Pirmoji parapijų vaikų chorų šventė įvyko 1992m. 05. 03. Šilutės Martyno Liuterio bažnyčioje. Nuo 1995m. įsikūrus Lietuvos evangeliškos bažnytinės muzikos Sandraugai, šias vaikų šventes organizuoja sandrauga kartu su parapija, kurioje vyksta šventė. Šįmet ji buvo surengta gegužės 10 dieną Jurbarko evangelikų liuteronų bažnyčioje minint motinos dieną, o šventę lydinti tema tapo “Muzika – tai angelų kalba”. Šventėje dalyvavo ir svečiai iš broliškos Latvijos, todėl šią šventę jau galime pavadinti tarptautine. Į šventę atvyko apie 150 dalyvių ir dar apie 50 juos lydinčių asmenų. Šiame renginyje gausiai apsilankė ir jurbarkiečiai. Erdvi mūsų naujoji bažnyčia buvo beveik perpildyta. Smagu pastebėti, kad kartu savo parapijų vaikų ir jaunimo ansmablius atlydėjo ir kai kurių parapijų kunigai: Klaipėdos ev. liut. parapijos kunigas R. Moras bei Batakių ev. liuteronų parapijos kunigas K. Skausmenis, o taip pat ir Plikių – Dovilų ev. liuteronų parapijos kunigas Liudvikas Fetibgis net su dviejais ansambliais.

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2014 04 15

Patvirtintas projektas

Vaikų dienos centro veikla orientuota moraliai ir materialiai sustiprinti problemines, socialiai remtinas/socialinės rizikos šeimas, padėti joms ir jų vaikams įveikti psichologines krizes, emocines problemas, mokyti šių šeimų vaikus elementarių savipriežiūros, buities kultūros įgūdžių, turiningai leisti laiką be alkoholio ir narkotikų, įgyti ir lavinti socialinius įgūdžius, formuoti, stiprinti atsakomybės, savivertės jausmus, formuoti aktyvias, pozityvias gyvenimo nuostatas.

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2014 04 09
Naujasis Johaneso Bobrovskio muziejus Vilkyškiuose

Naujasis Johaneso Bobrovskio muziejus Vilkyškiuose

Jörg Nass

 

Iš vokiečių kalbos vertė kun. Mindaugas Kairys

 

 

Buvusio Klaipėdos krašto, vokiškai vadinamo Memelandu, istoriją liudija senolis Rambyno kalnas ir jį supančių apylinkių vaizdai. Krašto istorija atsispindi ir rašytojo Johaneso Bobrovskio memorialinėje ekspozicijoje, įrengtoje Vilkyškių (senasis pavadinimas – Willkischken) evangelikų liuteronų parapijos namuose – „Vilkyškių evangelikų liuteronų parapijos namai“ ir „Johaneso Bobrovskio memorialinis muziejus“, – taip parašyta parapijos namų iškaboje.

Esu vargonų specialistas ir prieš porą metų atvykau į Lietuvą, remontavau sugedusius instrumentus arba evangelikų liuteronų parapijų bažnyčiose už nedidelį atlygį įrengdavau naudotus vargonus. Vargonų skambesys evangelikų liturgijai yra ypač svarbus, o naujų instrumentų Lietuvos parapijos neturi galimybės įsigyti.

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2014 03 29

Barmherzigkeit leben

Die litauische evangelisch-lutherische Kirche beherbergt 40 Gäste aus Syrien

Foto: Kamil,Samoel, Maha, Basma ir kun.M. Kairys.

Als Maha Elia nach einer langen Reise am 26. Februar endlich auf dem Flugfeld des litauischen Militärflughafens Šiauliai stand, war sie erschöpft, dankbar, überwältigt. Der erste Eindruck? „Ich weiß nicht, ich habe überhaupt nichts wahrgenommen“, sagt sie. Zu lang war die Reise gewesen von der Heimatstadt Aleppo über den Libanon, die Türkei bis ins Baltikum. Maha Elia, ihr Mann Kamel Abdlahad und ihre Kinder Basma und Samuel sind vor dem syrischen Bürgerkrieg geflohen. Die litauische evangelisch-lutherische Kirche hat sie als Gäste aufgenommen.

Maha Elia und ihre Familie sind nicht die einzigen Gäste, die seit dem 26. Februar in Litauen leben. 40 Personen, zehn Familien, Christen aus Syrien, haben die Diakoniestationen in Vilnius, Druskininkai, Šakiai, Skirsnemunė, Klaipėda, Vanagai und Kretinga aufgenommen. Ihr Gästestatus gilt vorerst für ein Jahr.

Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2014 02 28

Lietuvos evangelikai liuteronai ištiesė pagalbos ranką dešimčiai persekiojamų krikščionių šeimų iš karo apimtos Sirijos


 2014 Vasario mėn. 27 d.

Šiaulių oro uoste nusileidęs karinių oro pajėgų lėktuvas "Spartan" iš Turkijos parskraidino keturias dešimtis nuo karo negandų bėgančių Sirijos gyventojų. Tai krikščionių šeimos, kurios ras prieglobstį šeimose ir parapijose.

Malda - arabiškai ir lietuviškai

Lėktuvas "Spartan" parskraidino keturias dešimtis Sirijos piliečių, kurių pabėgėliais vadinti nederėtų. Jų tikrasis statusas - Lietuvos svečiai, kurie apsigyvens šeimose, parapijų patalpose. Atsakomybę dėl jų prisiėmė ir pačią misiją vykdė Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčia.


Skaitykite plačiau

Paskelbta: 2013 12 19

Diakoninė kelionė į Vokietiją

nuotrauka

Adventas – rimties ir dvasinio susikaupimo metas. Metams baigiantis skubama pabaigti nepadarytus darbus, aplankyti parapijiečius, kuriems galbūt iki tol nebuvo pavykę rasti laiko, susitikti, padėkoti ir aptarti ateities darbus su kolegomis, partneriais ir rėmėjais. Šios minties vedami, VšĮ „Liuteronų diakonija“ direktorius kunigas Mindaugas Kairys ir reabilitacijos centro VšĮ „Gabrielius“ direktorius diakonas Valdas Miliauskas gruodžio pirmosiomis dienomis išvyko į Vokietiją, - šalį, aktyviausiai bendradarbiaujančią su šiomis įstaigomis.

Skaitykite plačiau

Naujienos:  [1-10]   [11-20]   [21-30]   [31-40]   [41-50]   [51-60]   [61-70]   [71-80]   [81-90]   [91-100]   [101-110]   [111-120]   [121-130]   [131-140]   [141-150]   [151-160]   [161-170]   [171-180]   [181-190]   [191-200]   [201-210]   [211-220]   [221-230]   [231-240]   [241-250]   [251-260]   [261-265]