Grįžti

Evangelikai Liuteronai laukia vyskupo

 

2006 m. Liepos 8 d. Nr. 49 (205) „Mūsų laikas“

Vytautas Kutkevičius

           

Birželio 4 - osios priešpietę prie Jurbarko evangelikų liuteronų bažnyčios triūsė didelis būrys parapijiečių: vieni grėbliais lygino atvežtą juodžemį, kiti kastuvais kasė takus, treti šiuos klojo plytelėmis. Užkalbinome su talkininkais žvaliai besidarbuojančią Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos pirmininkę Eleną Kuskienę.

Ji mums papasakojo, kad dirbama iš peties, nes ruošiamasi parapijos pastate įkurtos koplyčios šventinimui, kuris vyks liepos 23 dieną. Tuomet į Jurbarką atvažiuos Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, o drauge su juo apsilankys apie 40 įvairių svečių, tarp kurių bus atvykėlių ir iš Vokietijos. Vyskupas M. Sabutis pašventins ne tik koplyčią, bet ir parapijos pastate įkurtą labdaros valgyklą. Todėl ir buvo suorganizuota talka, kad parapija atrodytų ne tik graži, bet ir tvarkinga.

E. Kuskienė aprodė koplyčią. Ji iš tiesų įrengta gana jaukiai, nors patalpa nėra didelė : gražūs baldai, naujos durys, ant vakarinės sienos – didokas kryžius, nauja tribūna kunigui. Moderniai įrengtas ir koplyčios apšildymas – kas šaltuoju metų laiku ypač svarbu ir tikintiesiems, atėjusiems į pamaldas. Rengiama labdaros valgykla. Valgomojo salė – erdvi ir jauki. Virtuvėje jau yra visi čia reikalingi įrankiai ir puodai. E. Kuskienė papasakojo, kad joje galės maitintis šelpiamų šeimų vaikai. Mūsų apsilankymo metu čia dar darbavosi vyrai.

Pasikalbėjome su E. Kuskiene ir apie patį bažnyčios pastatą, kuris jau daugelį metų stovi nebaigtas statyti. Moteris sakė, kad šiais metais bus uždengtas bažnyčios stogas, o paskui vyks tolimesni darbai.