Vaikų dienos centras Smalininkuose            Nuo šių metų lapkričio mėnesio startavęs projektas „Šeimos gerovės gerinimas Smalininkuose teikiant socialines paslaugas vaikams ir jų šeimos nariams“  skaičiuoja pirmuosius mėnesius. Tačiau galime pasidžiaugti per du mėnesius atliktais dideliais darbais – suburta vaikų dienos centro grupė – 25 vaikai, kurie kiekvieną darbo dieną po pamokų su profesionalių specialistų pagalba ne tik paruošia pamokas, bet ir užsiima kūrybine, socialinius, gyvenimo, įgūdžius ugdančiomis veiklomis. Tai namai, kuriuose vaikai randa saugumą ir meilę, kuriuose kiekvieną dieną stiprina ir formuoja bendravimo įgūdžius, atranda bendrus vaikystės džiaugsmus su savo draugais, klasiokais. Vykdomų veiklų metu ne tik ugdomi gebėjimai, bet vaikai formuojasi kaip asmenybės: mokosi gerbti vieni kitus, pasitikėti savimi. Tai maža bendruomenė, kuri tikimąsi atliks reikšmingą vaidmenį vaikų socializacijos procese bei prisidės prie Smalininkų miestelio bendruomenės socialinių paslaugų gerinimo bei prieinamumo.

Džiaugiamės, jog į dienos centro veiklą įsijungė ir savanoriai: dvasinis vadovas, teisininkas, psichologas, muzikos specialistas, kurie pagal poreikį teikia konsultacijas vaikams ir šeimai, padeda spręsti iškilusias problemas, formuoja ir padeda atrasti gyvenimo vertybes.

Tikimąsi, jog pradėta veikla nenutruks ir projekto finansinis tęstinumas bus užtikrintas ir 2019 metams.

Veiklos finansuojamos iš Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonija „Jurbarko sandora“ įgyvendinamo bei LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto „Šeimos gerovės gerinimas Smalininkuose teikiant socialines paslaugas vaikams ir jų šeimos nariams“. prie įgyvendinamo projekto 10 proc. prisideda Jurbarko rajono savivaldybė.

 

Projekto vadovė Evelina Tamošaitytė

 

veliava sandora.jpg   Liut.zenkl..png   logotipas_ministerija.png   logotipas_savivaldybe.png