Lapkričio mėnuo Skirsnemunės vaikų dienos centre

 

 

            Vaikų dienos centre laikas bėga ypatingai greitai, metų laikas nepastebimai verčia lapus ir su darganotu rudeniu pasitinkame paskutines metų, rudens šventes. Dienos užimtumo centre vaikų ugdomos vertybės didžia dalimi nukreiptos ir į krikščioniškų vertybių, tradicijų puoselėjimą. Tad spalio 31-osios popietę įprasminome būdami kartu: aplankėme ir atminimo žvakeles uždegėme ant apleistų ir nelankomų Žvyrių evangelikų liuteronų parapijos kapinių kapaviečių, vargonų muzikos melodijų išgirsti ir prisiminti Bažnyčios istoriją užėjome į greta esančią Žvyrių evangelikų liuteronų bažnyčią. Grįžę į dienos centrą giedojome giesmes, kuriąs kartu su Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos jaunimo choru giedojome lapkričio 11 dieną Šv. Martyno šventėje Jurbarke.

Šv. Martyno šventė, dienos centro vaikams, buvo nauja, dar nešvęsta, dar nepažinta. Daug vaikai išgirdo ir sužinojo Šv. Martyno šventės metu apie ilgus metus skaičiuojančias šventės tradicijas. Jaunimui tai buvo nauja patirtis, buvimas kartu, nakties tamsoje nešinas žibintų ir giedamų giesmių garsais jausmas į kiekvieną mažą širdelę įnešė vienybės jausmą.

Veiklos finansuojamos iš diakonijos „Jurbarko sandora“ įgyvendinamo bei LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Jurbarko rajono savivaldybės, Jurbarko rajono savivaldybės remiamo projekto „Dienos socialinės priežiūros ir ugdymo paslaugų teikimas Skirsnemunės seniūnijos socialiai remtinų ir socialinės rizikos šeimų vaikams ir jų šeimos nariams“.

 

Projekto vadovė Evelina Tamošaitytė