„Giesmių giesmelė 2018 - TIKĖJIMAS, VILTIS IR MEILĖ“ - Kretingoje

2018 m. gegužės 5 dieną, Motinos dienos išvakarėse, suskambėjo evangeliškų giesmių šventė Kretingos evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Šventė prasidėjo Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Vyskupo Mindaugo Sabučio bei parapijos kunigo Dariaus Petkūno sveikinimo žodžiais. Taip pat už ilgametę paramą Lietuvos evangelikų bendruomenei Sidabro kryžiumi buvo apdovanotas kunigas Gunnar Berg.

Stilizuotu Kretingos meno mokyklos šokėjų pasirodymu buvo pasveikinti visi šventės dalyviai. „Giesmių giesmelės“ dalyvių užpildyta Kretingos bažnyčia skambėjo nuo gausybės giesmių, trimitų melodijų, kanklių, gitarų akordų, smuikų melodijų bei skambios jaunimo muzikos. 

Didžiuojamės, jog šiais metais „Giesmių giesmelės“ renginyje Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčios jaunimo choras (vadovė Evelina Tamošaitytė) paruošė išskirtinę programą. Kurią pripildė gausybė instrumentų: smuikininkas Aurelijus, kanklininkė Inga, perkusininkai Matas, Paulius, Emutė, gitaristės Austėja, Aistė ir Greta ir žinoma gausybė skambių jaunų choristų balsai.

Nuskambėjus paskutiniams „Giesmių giesmelės“ akordams šventės simbolis perduotas 2019 metų šventės rengėjams – Kauno evangelikų liuteronų Šv. Trejybės kunigui Arūnui Žydaičiui.

Norime pasidžiaugti Jurbarko parapijos jaunimu, kuris su dideliu noru dalyvauja Jurbarko parapijos sakralinės muzikos veikloje. Būrys jaunimo kiekvieną savaitę renkasi į repeticijas. Bet tai net tik repeticijos, tai buvimas kartu, vėl ir vėl kartojamos giesmės tai tikėjimo pamatas, statomas jaunose širdyse, tai susitikimas su Dievu. Giedamomis giesmėmis mes tiesiame vaikų ir jaunimo kelią į Dievo žodį, auginame meilę jaunose širdelėse maldai, giesmei, Bažnyčiai.

Iš tikrųjų galbūt ir ne visos giedamos giesmės yra parašytos populiariu, jaunimui priimtinu stiliumi, tačiau kūrybingumas ir jaunimo muzikalumas, gabumai ir entuziazmas leidžia šias giesmes priartinti prie jaunatviško stiliaus.