Tarptautinė jaunimo darbo stovykla Vilkyškiuose

 

 

2016 m. rugpjūčio 1-12 dienomis Vilkyškių evangelikų liuteronų parapijos kieme vyko tarptautinė jaunimo darbo stovykla. Ją organizavo Vilkyškių evangelikų liuteronų parapija (kun. Mindaugas Kairys) ir Evangelisches Jugendwerk in Würtemberg organizacija iš Štutgarto (Stafan Hoffmann). Dar 2010 metais šios organizacijos dėka buvo rekonstruotas Skirsnemunės klebonijos pastatas ir įkurtas vaikų motinos – vaiko dienos užimtumo centras.

Nors vasara atostogų metas ir daugelis jaunuolių dirba ar vyksta atostogauti, tačiau krikščioniškam jaunimui šiais metais buvo suteikta unikali galimybė prasmingai praleisti dvi vasaros atostogų savaites tarptautinėje darbo stovykloje. Iš viso stovyklos metu dalyvavo 27 jaunuoliai 16-35 metų amžiaus (16 iš Vokietijos, 11 iš Lietuvos).  

EJW organizacija intensyviai organizuoja tokias jaunimo darbo stovyklas visame pasaulyje (Slovakija, Rumunija, Etiopija, Nigerija, Eritrėja, Palestina, Sudanas ir kt.). Organizacijos tikslas – suteikti pagalbą bendruomenei, parapijai, pagerinti jų gyvenimo sąlygas.

Mūsų parapijos, Vilkyškių parapijos, ūkinis pastatas stovintis visai greta naujai rekonstruotos bažnyčios 2011 metais buvo nuniokotas gaisro, penkerius metus nyko akyse, tačiau praėjusių metų pavasarį pradėtas rekonstruoti. Parapijos ir rėmėjų lėšomis buvo pradėti pirmieji rekonstrukcijos, pastato užsandarinimo darbai. Šios stovyklos metu buvo iškeltas konkretus tikslas - dailylentėmis iškalti pastato vidaus lubas.

Nors daugelis jaunuolių pirmą kartą susidūrė su tokiais darbais, pirmą kartą rankose laikė pjūklą ar kitą darbo įrankį nė vieno neišgąsdino tokie darbai. Savaime aišku ne viskas buvo taip lengva, tačiau draugiška kiekvieno stovyklautojo pagalba, patarimas leido džiaugtis prasmingu laiku drauge dirbant ir akivaizdžiais rezultatais. Darbus akylai prižiūrėjo ir darbų eigą koordinavo stovyklos darbų vadovas  profesionalus inžinierius, Štutgarto universiteto dėstytojas Simon Mönch. Kurio dėka kiekvienas jaunuolis žinojo savo dienos užduotis, pareigas. Kiekvienam jaunuoliui ši stovykla buvo savotiškas išbandymas: reikėjo išmokti dirbti drauge, dalintis patirtimi, padėti, suprasti, išklausyti, būti ir išlikti visos grupės neatskiriama dalimi.

Darbo diena trukdavo iš ties ilgai: nuo 8 valandos ryto iki 21-22 valandos vakaro. Kiekvieną rytą ir vakarą jaunimą lydėjo bendros giesmės, maldos, dienos aptarimai ar dalinimasis gyvenimą lydinčiais išbandymais.

Visos dvi savaitės buvo skirtos ne tik intensyviam darbui ūkiniame pastate, bet jaunimas taip pat turėjo galimybę turiningai leisti laiką ne tik apylinkės lankomose vietose, bet ir aplankė didžiuosius Lietuvos miestus.

Džiaugiamės ne tik pasiektu stovyklos užsibrėžtu tikslu, bet ir galimybe užmegzti naujas pažintis, atrasti gyvenimo bendraminčius. Džiaugiamės nuoširdžiais jaunais žmonėmis, kurie skyrė savo laiką kilniems tikslams. Kartais galbūt ir smagu vasaros vakarą skaityti knygą ar žiūrėti televizorių, ar tiesiog gulėti, bet iš tikrųjų nėra nieko smagesnio nei dalintis „kažkuo geru“ su kitais. Juk visada smagiau ne imti, bet duoti. Kiekvienas stovyklos dalyvis įsitikino kaip smagu atiduoti dalėlę savo laiko, minčių ar širdies. Ši stovykla tai ne vien nuveikti darbai, tai skirtas laikas būti kartu, būti kartu maldoje, giesmėje, darbuose, tai įgyta nauja patirtis, kuri jaunas širdis verčia judėti pirmyn, džiaugtis kiekviena diena.

Ateities planuose - baigus viso pastato remonto, rekonstrukcijos darbus - atidaryti „Begegnungszentrum“. Įrengtos patalpos bus pritaikytos ne tik priimti dideles turistų grupes, taip pat bus įrengta erdvi salė – muziejus Lietuvos evangelikų liuteronų Bažnyčios istorijai pristatyti, surinktai istorinei medžiagai, nuotraukoms eksponuoti.