ES investuoja

http://www.jurbarke.puslapiai.lt/Pages/Naujienos/20120904_files/image002.png

http://www.jurbarke.puslapiai.lt/Pages/Naujienos/20120904_files/image003.png

Nemunas_logo

 

VAIKŲ IR JAUNIMO VASAROS STOVYKLA SKIRSNEMUNĖJE

 

Baigtas įgyvendinti projektas „Vaikų ir jaunimo vasaros stovykla Skirsnemunėje 2014 m.“

Projekto Nr. LEADER-13-NEMUNAS-06-099

Asociacija, Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonija „Jurbarko sandora“  ypač didelį dėmesį skiria vaikų ir jaunimo ugdymui, padeda sunkumus išgyvenančioms šeimoms. Asociacijos veikla grindžiama krikščioniškomis vertybėmis.  Ypatingas dėmesys skiriamas vargingai gyvenančioms šeimoms (socialiai remtinoms/socialinės rizikos šeimoms (tėvai ir (arba) vaikai) teikiama humanitarinė pagalba, dalinami maisto paketai. Šių šeimų vaikai lanko organizacijos įkurtą dienos centrą Skirsnemunėje.

Šiais metais ir vėl organizuota Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonijos „Jurbarko sandora“  dieninė vaikų vasaros stovykla džiugino visus susirinkusius vaikus ir jaunuolius.

Pažinome, pramogavome, kūrėme, keliavome – taip galima keturiais žodžiais apibūdinti šių metų vasaros stovyklą!

2014 m. liepos 14 liepos 18 dienomis, asociacija, įgyvendino projektą „Vaikų ir jaunimo vasaros stovykla Skirsnemunėje 2014 m.“ pagal Vietos plėtros strategijos „VVG „NEMUNAS“  teritorijos vietos plėtros 2009-2015 m. strategiją“ II prioriteto 2.2 priemonę „Viešojo gyvenimo skatinimas, puoselėjant krašto savitumą, stiprinant vietos gyventojų solidarumą ir mažinant socialinę atskirtį“. Bendra projekto vertė 17963,79 Lt. pareiškėjo savanoriškų darbų, organizuojant stovyklos veiklas, vertė – 3592,76 Lt.

Projekto įgyvendinimo metu buvo organizuota 5 dienų vasaros stovykla. Stovyklos veiklos organizuotos „Motinos – vaiko dienos užimtumo centro“  patalpose, Skirsnemunėje. Dalyvavo 30 vaikų iš Skirsnemunės seniūnijos ir 7 savanoriai.

Stovyklos metu vyko kūrybinės veiklos, įvairios sportinės rungtys, asmenybės tobulėjimo mokymai, organizuota ekskursija į Druskininkų kraštą.

Daug susikaupimo bei kantrybės pareikalavo dailės edukaciniai užsiėmimai. Profesionali menininkė, Gabija Viduolytė, trumpai supažindino vaikus su geometriniais ornamentais, jų kompozicijomis panaudojant kuriant skiautinius. Po trumpos teorijos toliau sekė jau kūrybinis procesas. Pirma užduotis, trukusi iki pietų – dviejų ornamentinių kompozicijų kūrimas (kolektyvinis darbas). Darbas vyko prie dviejų stalų ant kurių buvo padėtos specialiai paruoštos medžio plokštės. Ant kurių geometriškai dėliojami ir klijuojami degtukai sukūrė tautinius ornamentus. Kiekvienas vaikas turėjo sudėlioti ir suklijuoti po dvi ornamentinias žvaigždes. Šiek tiek atsikvėpus, po pietų, jau laukė antroji užduotis – individualus darbas - simetriškų ornamentų kūrimas. Panaudojant 0,50mx0,50m medžio plokšteles ir dažus buvo kuriamos individualios kompozicijos, kurios vėliau buvo sudėliotos  į bendrą simetriškų ornamentų kompoziciją. Individualios bei kolektyviniu darbu sukurtos kompozicijos buvo pritvirtintos ir papuošė ūkinio pastato fasadą. Kuriomis dabar galės gėrėtis svečiai ir praeinantys vietos gyventojai.

Kitą stovyklos dieną, taip pat vadovaujami Gabijos Viduolytės, mokėmės gaminti aksesuarus. Darbas buvo individualus. Užsiėmimų metu gaminome aksesuarus iš odos. Pagamintus aksesuarus vaikai parsinešė namo.

                             Kitomis dienomis su jaunimu dirbo saviugdos mokyklos dėstytojas Vygandas Pikčiūnas - viešo kalbėjimo ir lyderystės klubo įkūrėjas, ,,Saviugdos mokyklos‘‘ ir ,,Sėkmės mokyklos‘‘ dėstytojas, asmenybės ugdymo mokytojas, sertifikuotas tarptautinio Chosė Silvos metodo dėstytojas, verslo konsultantas, daugelio specializuotų ir unikalių lyderystės, pardavimų, verslo kūrimo, efektyvaus laiko ir kt. seminarų autorius, vedantis mokymus Lietuvoje bei Europoje. Jis išmokė daug įvairių būdų ir metodų, padedančių spręsti problemas,  įveikti ir valdyti stresą įvairiose situacijose, suvaldyti neigiamas emocijas, kaip galima įveikti viešojo kalbėjimo baimę, kaip siekti ir turėti savo tikslus. Lektorius mokė giliau pažvelgti į savo vidų, atrasti tikrąjį AŠ, pažadinti džiugias emocijas ir mėgautis gyvenimu. Seminaro pabaigoje visi vaikai ,,minčių lietumi‘‘ pasidalino patirtais įspūdžiais, apibūdino savo savijautą, metodus, kuriuos panaudos savo gyvenime. Vaikai buvo sužavėti lektoriaus asmeninėmis savybėmis bei jo gebėjimu maloniai ir įtaigiai perteikti informaciją.

Paskutiniąją stovyklos dieną, ankstyvą rytą, išvykome link Druskininkų. Tai buvo ilgai laukta vaikų diena – žadanti daug pramogų.

Tik atvykę į Druskininkų kurortą, po ilgos kelionės autobusu, pėsčiomis iškeliavome pasižvalgyti po miestą. Sužinojome, kur ir kodėl ištryško mineraliniai šaltiniai, kodėl jie taip garsina Druskininkų kurortą. Aplankėme Druskininkų gydyklų biuvete ir ragavome tiesiai iš gręžinių trykštančio mineralinio vandens. Nusiprausėme legendomis ir stebuklingais pagijimais apipinto giliausio ir sūriausio „Grožio“ šaltinio vandeniu. Pasivaikščiojome vaizdingomis Nemuno ir Ratnyčėlės pakrantėmis, kurias taip mėgo žymus XX a.pr. lietuvių dailininkas ir kompozitorius M. K. Čiurlionis.

Apsižvalgę po miestą, išvažiavome 8 km. nuo Druskininkų centro nutolusį XVIII a. pr. Liškiavos sakralinį ansamblį. Aplankėme įstabaus grožio Šv. Trejybės bažnyčią ir buvusio Dominikonų vienuolyno požemius su gausiais dailės kūriniais bei kriptą su čia gyvenusių vienuolių mumijų sarkofagais. Bažnyčios kiemelyje gėrėjomės įspūdinga Nemuno pakrančių panorama.

Sugrįžę į Druskininkus stabtelėjome garsiausio XX a.pr. lietuvių dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje. Pirmiausia apžiūrėjome stendus su nuotraukomis, kuriose sukoncentruoti M. K. Čiurlionio biografijos faktai. Toliau keliauvome į antrą ir trečią memorialinius namelius. Juose sutelkta daugiausiai autentiškos Čiurlionio šeimos medžiagos, juntamas M. K. Čiurlionio žingsnių aidas. Kiekvieno akį traukė Čiurlionio šeimos fisharmonija, Mykolo Oginskio M. K. Čiurlioniui dovanotas pianinas, pirmieji autoriniai M. K. Čiurlionio tapybos darbai. Paskutiniame namelyje mus pasitiko nauja ekspozicija. Galeriją sudaro trys salės, dvi iš jų skirtos M. K. Čiurlionio vaizduojamajai kūrybai. Galerijoje nuolat skambantys M. K. Čiurlionio simfoninės poemų garsai – tarsi tiltas atvedantis prie M. K. Čiurlionio dailės ir muzikos sintezės, skatina naujai suvokti stilių genezę M. K. Čiurlionio kūryboje.

Po apsilankymo memorialiniame M. K. Čiurlionio muziejuje išvykome atokiau nuo Druskininkų centro. Ant Ratnyčėlės upės kranto savo sodyboje originalius ir netikėtus darbus kuria menininkas Tauras Česnuliavičius. Kadangi galvoje nuolat kirba įvairios idėjos, darbai skobiami ne tik iš medžio, bet ir iš druskos. Edukacinės pamokos „Sūri pamoka“ metu jaunimas galėjo ne tik apžiūrėti skulptūrų ekspoziciją, pamatyti, kaip daromos skulptūros iš druskos, bet ir patys išbandyti šį amatą.

Vaikams paklausus kodėl skulptūroms naudojama tokia netikėta medžiaga – druska? Sodybos šeimininkai tik juokavo, jog tai todėl, kad mūsų kurorto pavadinimas „sūrus“.

Pačių pasigaminti sūrūs meno kūrinėliai buvo dovanojami atminčiai.

Dienos maršrutą baigdami pajudėjome link „ONE nuotykių parko“. 3 hektarų teritorijoje tarp medžių išdėstytose trasose vaikų laukė daugiau nei 70 skirtingų rungčių ir 18 adrenalino kupinų nusileidimo takų bei „ONE nuotykių parko“ pasididžiavimas – „Tarzano skrydis per Nemuną“. Tai unikali, daugiau nei 400 metrų ilgio trasa, nusidriekusi virš didžiausios Lietuvos upės. Drąsiausi galėjo leistis į kelionę danguje plaukiančiais tiltais, painiomis tinklų grandinėmis ir medžių viršūnėse siūbuojančiais lynais. O drąsiausi pasirodo buvo – visi. Nors kelionės pradžioje buvo ir abejojačių, tačiau tik atvykus į Nuotykių parką visos abejonės ir baimės dingo. Visas autobusas vaikų pasklido po nuotykių parko teritoriją.

Tai buvo neužmirštama kelionė į Druskininkus! Kupina puikios nuotaikos ir nepamirštamų įspūdžių. Po ilgos dienos, lydimi besileidžiančios saulės spindulių ir dienos prisiminimų, išvykome link Jurbarko.

                             Organizuojat stovyklą neapsieita be pagalbos. Labai džiaugiamės, jog ir šiais metais atsirado pagalbininkų, kurie nepagailėjo savo laiko ir su mielu noru pagelbėjo.

Esame ypatingai dėkingi visiems savanoriams, prisidėjusiems prie šios stovyklos organizavimo: kunigui Mindaugui Kairiui, Evaldui Tytmonui, Kornelijai Vaicekėnaitei, Rimvydui Bastikaičiui, Ramintai Genuliavičienei, Giedrei Knapkienei, Vidai Tamulaitienei, Gretai Lendraitytei, Rūtai Lendraitytei, Neringai Jankevičiūtei, Aušrai Baliukynaitei, Virginijai Grimailienei, Evelinai Tamošaitytei.

Stovyklos metu taip pat sulaukėme ir svečio – Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Vyskupo Mindaugo Sabučio vizito.

Šilta, saulėta ir smagi savaitė praskriejo kaip akimirka. Tačiau tikimės, visiems kiekviena akimirka išliks atmintyje dar ilgai.  Tik stovyklaudamas sužinosi, ką reiškia pastangos dėl visos komandos, įspūdžiai, pergalės, ir šiek tiek malonaus nuovargio...


paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas
paveiksliukas