Krikščioniška jaunimo stovykla Jurbarke

                      Šių metų liepos 6-12 dienomis Jurbarko evangelikų liuteronų parapijoje buvo surengta jaunimo stovykla, kuri truko net savaitę. Smagu, kad joje dalyvavo ne tik jaunimas iš mūsų parapijos, bet ir keletas jaunimo atstovų iš Vokietijos. Stovyklautojų buvo gausus būrys. Stovyklos programa buvo tikrai puiki.

Pirmą dieną vyko jaunimo pamaldos, kurias vedė diak. Karolis Skausmenis iš Tauragės, o po pietų jis pravedė Biblijos pamokėlę su įvairiais  žaidimais. Antrą dieną vykome aplankyti Šakių vaikų globos namus, įsikūrusius prie Šakių evangelikų liuteronų bažnyčios, Zyplių dvarą. Ekskursijos metu susipažinome su Šakių evangelikų liuteronų bažnyčia, kunigas M.Kairys pravedė įdomią Biblijos pamokėlę, bažnyčioje skambėjo jaunimo atliekamos giesmės. Po pietų vyko atsisveikinimo šventė su Pascaliu Weinert ,  kuris metus laiko dirbo socialinį darbą Šakių vaikų namuose. Jis padėdavo ruošti vaikams namų darbus, žaisdavo su jais ir kartu spręsdavo iškilusias problemas. Trečią dieną jaunimas  Panemunės dviračių trasa važiavo dviračiais iš Jurbarko į Skirsnemunę. Už šios dienos programą atsakingas buvo jaunimas iš Vokietijos. Jie parodė bažnyčioje trumpą spektaklį parengtą pagal biblinį siužetą, o po pietų pravedė įvairius žaidimus.

Penktadienį, anksti rytą, išvykome į Klaipėdą. Pakeliui aplankėme Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčią, kuriai neliko abejingas nei vienas stovyklos dalyvis. Joje išklausėme kun. M.Kairio pasakojimą apie bažnyčią. Toliau vykome į M. Jankaus muziejų, susipažinome su mažąja Lietuva, garsiais jos žmonėmis. Tada vykome į Šilutę, papietavome, aplankėme prie Šilutės įsikūrusį reabilitacijos centrą“ Gabrielius“, kuriame susipažinome su centre gyvenančiais žmonėmis, jų veikla, gyvenamąja aplinka ir keliavome toliau į Klaipėdą. Po pietų aplankėme Klaipėdos senamiestį, grožėjomės miesto vaizdais, na, o vakare visų laukė jūra. Jaunimas apsigyveno Giruliuose prie pat jūros. Po vakarienės visi kartu maudėmės jūroje, žaidėme įvairius žaidimus.  Šeštadienį ryte kėlėmės keltu į Smiltynę, aplankėme delfinariumą, o po pietų maudėmės jūroje. Nors grįžome iš šios kelionės labai pavargę, tačiau pilni geriausių įspūdžių ir labai laimingi. Sekmadienį visi stovyklos dalyviai dalyvavome  pamaldose, o po jų  atsisveikinome su Pascaliu parapijos namuose.

                      Už šią stovyklą esame nuoširdžiai dėkingi mūsų ilgamečiam rėmėjui S.Butler, be kurio finansinės paramos ši stovykla nebūtų galėjusi įvykti, be to, jis padovanojo visas statybines medžiagas mūsų klebonijos renovavimo darbams ir dabar atvežė akmens vatos mūsų statomos bažnyčios stogo apšiltinimui. Esame jums labai dėkingi! Taip pat dėkojame visiems prisidėjusiems savo darbu, kad ši stovykla įvyktų.

Evaldas Tytmonas